Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.

Viac info

 

PREDÁVATE BYT, ČI RODINNÝ DOM A ČAKÁ VÁS OBHLIADKA?

Pridané: 5.5.2020

Rozhodli ste sa predať svoju nehnuteľnosť. Urobili ste teda pekné fotky a zverejnili svoj inzerát. Máte prvé telefonáty a čaká vás aj prvá obhliadka. Ako na to? 

PRIPRAVTE SA NA TO 

Ak predaj vašej nehnuteľnosti rieši výhradná realitná kancelária, určite vám odporučí a zabezpečí profesionálneho home stagera, ktorý nehnuteľnosť pripraví na nafotenie a ak s tým budete súhlasiť aj na obhliadky. Cena nehnuteľnosti upravenej profesionálom je zvyčajne vyššia, záujem o ňu je väčší a spravidla sa aj rýchlejšie predá. 

Ak nehnuteľnosť predávate bez spolupráce s realitným poradcom, odporúčame aspoň nasledovné:

PRVÝ DOJEM UŽ PRI VSTUPE 

S úpravou treba začať už pri vstupe. Dajte nehnuteľnosť do poriadku, čo vás bude stáť iba váš čas. Poupratujte, operte záclony a závesy, zbavte sa starých kobercov, vyčistite okná, podlahu, kúpeľňa a toaleta musia žiariť čistotou, minimalizujte vyloženú kozmetiku. Kvapká kohútik, je pokazený vypínač, máte diery v stenách po obrazoch? Opravte to. Vypálená žiarovka? Vymeňte ju. Nestojí to veľa, efekt je však na nezaplatenie. 

SPOMIENKY, FOTOGRAFIE, ZBYTOČNOSTI 

Je príjemné obklopovať sa predmetmi, ktoré v nás vyvolávajú spomienky na nezabudnuteľné chvíle. Fotografie zo svadby, magnetky z dovoleniek, suveníry z exotiky... pre nás doplnky s nadčasovou hodnotou, pre potenciálnych nových majiteľov rušivé, nič nehovoriace predmety. A preto zbavte nehnuteľnosť spomienok na dovolenku, fotografií, osobných vecí, zbytočností. Ak je to možné, pretrieďte nábytok, opravte poškodenia. Dovoľte, aby jednotlivé miestnosti dostali svoj zmysel a aby záujemcovia dokázali vnímať priestor a neboli ich zmysli rušené neporiadkom, špinou, pachom, hlukom. 

BALKÓN, TERASA, ZÁHRADA – MYSLITE AJ NA NE 

Ak ste tým šťastlivcom, ktorého nehnuteľnosť sa môže pochváliť balkónom, terasou, či záhradou, určite sa pochváľte. V dnešnej dobe exteriérové priestory získavajú na čoraz väčšej popularite a neslúžia už iba na sušenie prádla, alebo ako fajčiarsky kútik. Mnohé dnešné balkóny slúžia ako záhradky, alebo príjemné zelené oázy relaxu. A preto na ne myslite aj pri obhliadkach. Vyčistite ich, prineste príp. kvety, ak máte záhradu a je to potrebné, opravte a premaľujte plot, pokoste trávnik, odstráňte zoschnuté rastliny. Vneste do exteriéru poriadok a život. 

DEŇ D 

V deň obhliadky sa ideálne vyhnite vareniu a samozrejme aj fajčeniu, vyneste smeti, prevetrajte, prineste čerstvé kvety na stôl, pustite jemnú hudbu.  Vnímame totiž všetkými zmyslami, nielen zrakom.